Archiv měsíce Duben 2020
Největší pojišťovna inovovala životní pojištění. Víte jak?
Tento čas je pro pojišťovny vhodný nejen ke zrychlení digitalizace, ale i k přemýšlení nad produktovými úpravami. Generali ČP provedla od začátku měsíce u svého životního pojištění Bel Mondo několik úprav. Hlavní produktové změny v nově označené variantě Bel Mondo 20 jsou následující: Jiný systém slev – pojišťovna snížila slevy pro nižší pojistné, a naopak zvýšila slevu pro vyšší pojistné,…
Číst dáleEkonomiky stojí (Týden 18)
Ten na základě dokumentů uniklých ze společnosti Gilead soudí, že testy tolik opěvovaného přípravku Remdesivir nepotvrdily, že by lék urychloval léčení z nemoci COVID-19. To by byla pro optimismus, který na trzích již několik týdnů vládne, poměrně slušná rána. Trh prakticky najisto počítá s odezněním COVIDu, nalezením účinné vakcíny a také věří, že ekonomické dopady zastavení ekonomik vyřeší…
Číst dáleChtěl chytat zločince, teď pomáhá poradcům, jak uspět v online světě
„Chci pomáhat poradcům, aby drželi krok s dobou a technologiemi. Dodat jim nástroje, které jim co nejvíce usnadní práci a umožní věnovat se jejich klientům,“ říká Radim, který se narodil před 28 lety v Hranicích na Moravě, které leží nedaleko Olomouce. Na policejní dráhu nakonec nenastoupil, i když jeho studium na Masarykově univerzitě mělo nejen k policii blízko – absolvoval Speciální…
Číst dáleKouzlo pravidelných investic. Jak funguje složené úročení?
To je velmi těžké odhadnout. A ani ti nejslavnější investoři na světě nedokážou spolehlivě určit, kdy přesně se nachází konkrétní akcie u svého dna a je nejvýhodnější ji koupit. Nicméně většina investorů vám potvrdí, že nejisté doby, jako je tato, přinášejí historicky největší zisky. Ale také vyšší míru rizika v případě, že se trhy dočasně propadnou ještě níž.…
Číst dáleOptimismus je vysoký. Oprávněně? (Týden 17)
Investoři nyní zkrátka daleko více věří technologiím, u nichž si uvědomují, že v dobách karantény utrpí zřejmě nižší ztráty než klasické akcie výrobních firem. Stačí se podívat na cenový graf streamovací společnosti Netflix. Akcie Netflixu aktuálně zdolaly maxima a pokračují v silném růstu. Investoři věří, že centrální banky a vlády masivním tištěním peněz krizi kolem koronaviru vyřeší a v příštím roce se…
Číst dáleJak se teď dívám na zlato?
Obecně jsou tři důvody, proč investoři nakupují zlato. Chtějí spekulovat na růst ceny této komodity, chtějí se chránit před inflací, případně před příchodem recese a s ním spojeným propadem akciových trhů. Pojďme se ve světle aktuální situace na tyto důvody podívat. Chci spekulovat na růst ceny zlata Opravdu? Teď, když zlato posílilo a kvůli poklesu české měny vůči…
Číst dáleMartin Večerka: několik tipů z mé poradenské praxe
Nasdílel jsem v něm několik rad, jak se k této situaci postavit a chránit tak klientovo rozhodnutí, klid a portfolio. To, co jsem v minulém článku napsal, jsem i dělal. Jak to v praxi dopadlo? Klienti byli opravdu rádi za srozumitelné sdělení, jak se mají nyní zachovat. Portfolia jsem s nimi zhodnotil a rebalancoval, dle pravidel udržení a vyrovnání strategické alokace. Dále jsme se bavili…
Číst dáleVíce než 10% růst. Co dál? (Týden 16)
Akciové indexy v uplynulém týdnu prudce rostly a přidaly ke svým původním hodnotám mnohde více jak deset procent. To je na jeden týden číslo skutečně úctyhodné. Na čele růstu jsou opět americké akcie, kterým v minulých pěti obchodních dnech vévodily akcie s nízkou volatilitou připisující si v jednom týdnu více než patnáct procent. Investoři tedy na akciových trzích nadále preferují…
Číst dáleJako za války. Co způsobil koronavirus a jak rozhýbat ekonomiku?
Nemoc Covid-19 zasáhla téměř každou část národního hospodářství naprosté většiny států na světě. Můžeme mluvit o krizi, nicméně se nejedená o klasickou ekonomickou krizi či recesi. Příčinou problému je externí šok a ne to, že by například dluhy přerostly únosnou míru, zkrachovaly by banky nebo se dostaly do nerovnováhy důležité ekonomické veličiny jako nabídka a poptávka, což byly příčiny předchozích…
Číst dáleŠpatná makro čísla (Týden 15)
Hlavní makroekonomické zprávy týdne byly podle očekávání negativní, a to mnohem více, než se původně očekávalo. Týkaly se pak zejména donedávna výkladní skříně americké ekonomiky – trhu práce. Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech na konci března prudce vystřelila z původních třech a půl procenta až na aktuální hodnotu 4,4 %. Zároveň také pokračuje příliv nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Na…
Číst dále